خبري

دلايل نوسانات رتبه ها در گوگل و راهكار

همانطور كه مي‌دانيد نتايج گوگل هميشه داراي نوسانات مي‌باشد و اين روزها نوسانات رتبه ها به بيشترين حد خود رسيده است و بعضا در برخي از كلمات كليدي رتبه هاي گوگل در روز بيش از دو بار جابجا شده اندتغيير رتبه سايت ها و نتايج گوگل امري طبيعي و عادي استبرخي از دلايل نوسانات رتبه ها در گوگل را در زير نام برده ايم:

الگوريتم هاي موتورهاي جستجو همواره تغيير مي كنند

صفحات جديدي در اينترنت بوجود مي آيند و بر روي نتايج تاثير مي گذارند

صفحاتي كه قبلا بوده اند ممكن است حذف شوند

قدرت رقبا تغيير مي كند

بنابراين همواره نتايج جستجو در حال تغيير است، اما دامنه اين تغييرات با توجه به ميزان و شدت چهار موردي كه به آن اشاره شد متفاوت استطبق اطلاعيه اي كه گوگل در گذشته اعلام كرده، بيش از 200 پارامتر رتبه بندي در گوگل مورد بررسي قرار ميگيرد و بيش از 500 بار در سال الگوريتم هاي گوگل تغيير مي كنند (روزانه بيش از يكباربنابراين بازه اين تغييرات در گوگل مي تواند وسيع باشد.

در برخي از موارد نتايج تا مدت زمان مشخصي ثابت مي ماند، نه تنها به اين دليل كه الگوريتم ها تغيير پيدا نكرده اند، بلكه به دليل وجود سيستم cache در نتايجاستفاده از حافظه كش باعث مي شود كه براي هر جستجويي كه كاربران انجام مي دهند، كل بانك اطلاعاتي موتور جستجو مورد پردازش قرار نگيرد و براي جستجوهاي تكراري همان نتايج قبلي به كاربران نمايش داده شودمدت زمان استفاده از كش بستگي به تعداد جستجوي كلمات مختلف متفاوت است و در بسياري از موارد ممكن است زماني طولاني باشد.

چه كارهايي بايد انجام دهيم؟

1. ابتدا بايد خونسردي خود را حفظ كنيدبسياري از افراد جستجوگر و متخصصان سئو بعد از اين اتفاقات عصباني شده و با تيم خود بدرفتاري مي كنند و خودشان نيز تمركزشان را از دست مي دهنددر اين طور مواقع به هيچ وجه تاكتيك خود را تغيير ندهيد.

اگر نوسانات رتبه بندي شما مانند مواردي باشد كه در بالا به آن ها اشاره كرديم يعني الي تغيير موقعيت در روز و ديگر مواردي كه اشاره كرديم كار شما هيچ ايرادي ندارد و شما كارتان را درست انجام داده ايد.
2. 
ما از شما مي خواهيم كه هفته ها را به عنوان دوره زماني براي بررسي رتبه ها انتخاب كنيد نه روزها و حداقل تا هفته را بررسي كنيد و بعد به اين نتيجه برسيد كه سايت شما نوسانات زيادي داشته است يا نه.
3. 
شما بايد نوسانات رتبه هاي خود را با رقبايتان بررسي كنيد و اگر مي بينيد كه آن هاهم داراي نوسان هستند پس مشكل از شما نيست مشكل از گوگل و SERP است و رقيبان شما هم با اين مشكل روبرو شده اند پس نگران نباشيد.
4. 
سعي كنيد رتبه بندي خود را با ترافيك مقايسه كنيدممكن است اگر شما در يك روز خاص يا از يك منطقه جغرافيايي ديگر يا با دستگاه شخصي و مواردي از اين قبيل رتبه خود را چك كنيد ، نتيجه اي متفاوت از آن چه كه ديگر افراد ديده اند دريافت كنيد.
– 
مي توانيد از سايت هاي ردياب رتبه مانند Moz ، SEMrush ، Ahrefs يا Searchmetrics يا سايت هايي ديگر از اين قبيل استفاده كنيد تا رتبه شما را با دستگاه غير شخصي و غير جغرافيايي به شما نشان دهد.
– 
از شما مي خواهيم كه به ترافيك صفحه خود نگاه كنيداگر شما به ترافيك سايت خود نگاه كنيد و سپس به organic search سايت (organic search مربوط به بازديدكنندگاني مي باشدكه از طريق موتورهاي جستجو وارد سايت شده اند نه تبليغ و …، شما مي توانيد با تعداد healthfind صفحات خود به اين نتيجه برسيد كه چه ميزان بازديد از طريق organic search دريافت كرده ايد و اگر روز به روز و هفته به هفته اين موضوع را بررسي كنيد متوجه خواهيد شد كه كاملا يكسان است و مورد نگران كننده اي وجود ندارد.
– 
موضوعي كه جاي نگراني دارد اين است كه رتبه ها در يك دوره سريع افت مي كننداگر مي بينيد كه شما 20 يا 50 صفحه در سايت خود داريد و همه آن ها رتبه خود را ديروز از دست داده اند و به نسبت قابل توجهي افت داشته اند.

منبع : آويناوب

نوشته شده توسط bamana | ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۲:۳۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |