خبري

ثبت رايگان سايت در الكسا


تغييرات اساسي به وجود آمده در الكسا

در طراحي جديد سايت الكسا در كد هاي HTML و CSS سايت از از سيستم قدرتمند Bootstrap استفاده شده است. همين طور سايت الكسا در طراحي جديد خود از ابزار آمارگير گوگل google analytics استفاده مي نمايد.

حال قصد داريم در اين مقاله به آموزش ثبت رايگان سايت در الكسا بپردازيم:

ابتدا وارد سايت الكسا شويد و اگر حساب كاربري داريد وارد آن شده و در غير اين صورت براي خود يك حساب كاربري ايجاد نماييد. پس از تاييد آن از طريق ايميل وارد حساب كاربري خود شويد.

در مرحله بعد وارد تب Home شويد و وب سايت خود را در اين قسمت وارد نماييد و Enter را بزنيد.

زماني كه به صفحه اطلاعات سايت خود هدايت شديد در قسمت پايين سمت راست كليد آبي رنگ edit site info را بزنيد.

در اين قسمت پنجره اي ظاهر مي شود تا شما سايت خود را تاييد نماييد. شما با كليك بر روي گزينه اين كار را به انجام مي رسانيد و وب سايت شما به الكسا معرفي خواهد شد.

حال به منظور تاييد مالكيت سايت ۳ راه پيش رو داريم كه ۲ مورد از آن براي كاربران قابل استفاده و رايگان است.

روش ۱: در اين قسمت الكسا يك فايل در اختيارتان قرار مي دهد كه شما بايد آن را دانلود و سپس در روت سايت مورد نظر بارگزاري نماييد. در مرحله بعد مي توانيد مالكيت وب سايت خود در الكسا را verify تاييد نماييد.

روش ۲: در اين قسمت الكسا كدي را (تگ متا) براي شما مي گذارد و شما بايد اين كد را كپي كرده و در Source سايت خود در تگ head قرار دهيد. پس از انجام اين كار كليد Verify My ID را به منظور تاييد كليك نماييد.

در انتها شما موفق به معرفي و تاييد وب سايت در الكسا شده ايد و الكسا موفقيت آميز بودن اين روند را براي شما نمايش مي دهد!

جلوگيري از دسترسي الكسا به سايت

الكسا امكاني جديد براي جلوگيري از دسترسي آمارگير الكسا فراهم كرده است.

با انجام تغييراتي كوچك در فايل robots.txt ميتوانيد دسترسي روبات هاي الكسا به سايت خود را محدود كرده و آن را از آمار اين سايت خارج كنيد.

اگر شما مايل نيستيد كه ديگران جايگاه شما را نسبت به ساير سايت ها تخمين بزنند و يا نتوانند تعداد بازديد روزانه شما را مشاهده كنند، كدهاي زير را در فايل robots.txt سايت وارد كنيد:

User-agent: ia_archiver

Disallow:

منبع: آويناوب

نوشته شده توسط bamana | ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۳:۲۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |